top of page

CO V PROJEKTU DĚLÁME?

LETNÍ AKADEMIE

V září 2020 proběhl historicky první ročník Amnesty letní akademie, kde jsme proškolili přes 25 lektorů z několika regionů rozprostřených po celé České republice. V roce 2021 se nám povedlo tento úspěch zopakovat a přidat ještě 20 lektorů. Další akademii chystáme na září 2022. 

mindmap.jpg
ŽIVÉ KNIHOVNY

NESUĎ KNIHU PODLE OBALU

V letech 2020 i 2021 jsme uspořádali spoustu živých knihoven, ať už kvůli epidemiologickým nařízením v novém online formátu jako živá knihovna LIVE a přes letní měsíce i knihovnu pro pedagogy nebo knihovnu na skautském táboře.

 

Nyní již fungujeme skoro jako před pandemií a nabízíme všechny druhy workshopů (Živá knihovna, Úvod do lidských práv, Uprchlictví a lidská práva i přípravné workshopy k Maratonu psaní dopisů) a to jak online, tak klasicky na školách.

Mimo jiné jsme též zahrnuli do stále nabídky i možnost vytvořit workshop zcela na míru.

PARTNERSTVÍ SE ŠKOLAMI

Povedlo se nám navázat dlouhodobou spolupráci se školami skrze celou republiku, mimo jiné ZŠ Archa v Praze, Gymnázium Duhovka v Praze, Gymnázium Česká v Českých Budějovicích, Gymnázium Chotěboř a ZŠ Oldřichov.

Výstřižek.PNG
VÝVOJ RPG

Intenzivně pracujeme na vývoji mobilní aplikace, kde si formou rolové hry budou hráči moci zkusit, jaké to je být v kůži bezdomovce, uprchlíka nebo autisty a dalších zástupců rozličných menšin. Ve hře bylo již spuštěné testování, se kterým pomáhají i studenti spřátelených škol.

 

V tuto je finální první příběh Jirky Zouvaly, ve kterém si hráč zakusí život za bývalého režimu a následně i život bez domova, zamyslí se nad tím, co pro něj samotného znamená domov. Druhým příběhem je příběh Kareema, který popisuje důvody a způsoby, jak a proč utekl z Egypta do České republiky. 

bottom of page