top of page

CO V PROJEKTU DĚLÁME?

LETNÍ AKADEMIE

V září 2020 proběhl historicky první ročník Amnesty letní akademie, kde jsme proškolili přes 25 lektorů z několika regionů rozprostřených po celé České republice. V roce 2021 se nám povedlo tento úspěch zopakovat a přidat ještě 20 lektorů. V roce 2022 jsme proškolili dalších 18 lektorů. Další akademii chystáme na září 2023. 

mindmap.jpg
ŽIVÉ KNIHOVNY

NESUĎ KNIHU PODLE OBALU

V letech 2020 i 2021 jsme uspořádali mnoho živých knihoven  v novém online formátu jako živá knihovna LIVE. V roce 2022 se nám podařilo uspořádat 44 knihoven a 1 matiné Přes letní měsíce jsme realizovali  knihovnu pro pedagogy nebo knihovnu na skautském táboře.

 

Máme v nabídce všechny druhy workshopů (Živá knihovna, Úvod do lidských práv, Uprchlictví a lidská práva i přípravné workshopy k Maratonu psaní dopisů) a to jak online, tak klasicky na školách.

Mimo jiné jsme též zahrnuli do stálé nabídky i možnost vytvořit workshop zcela na míru.

PARTNERSTVÍ SE ŠKOLAMI

Povedlo se nám navázat dlouhodobou spolupráci se školami skrze celou republiku, mimo jiné ZŠ Archa v Praze, Gymnázium Duhovka v Praze, Gymnázium Česká v Českých Budějovicích, Česko-anglické gymnázium v Českých Budějovicích a Gymnázium Hejčín vOlomouci.

Výstřižek.PNG
VÝVOJ RPG

Intenzivně pracujeme na vývoji mobilní aplikace, kde si formou rolové hry budou hráči moci zkusit, jaké to je být v kůži bezdomovce, uprchlíka nebo autisty a dalších zástupců rozličných menšin. Ve hře bylo již spuštěné testování, se kterým pomáhají i studenti spřátelených škol.

Nyní máme k dispozici 4 příběhy v češtině (o životě na ulici, o uprchlictví, o autismu a o znásilnění). Příběhy průběžně překládáme i do jiných jazyků - máme momentálně příběhy i v angličtině a slovenštině. 

bottom of page